Lekcja zdrowego odżywiania

on 07 maj 2018
Odsłony: 619

2018_04_zdrowe_odzywianie_7

We wtorek 17 kwietnia klasa 1b przygotowywała zdrowe, kolorowe kanapki.

Wszystkie dzieci z zaangażowaniem dobierały składniki, aby każda wykonana kanapka wyglądała wyjątkowo. Na stole nie zabrakło sałaty, pomidorów, ogórków, papryki i innych zdrowych składników. Kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe ale i pięknie ozdobione. Samodzielnie wykonane kanapki z dużą ilością warzyw smakowały nawet największym niejadkom. Wspólnie wykonaliśmy pastę jajeczną oraz guacamole z awokado.

Głównym celem zajęć było poznanie kolejności działań przygotowania kanapki, kształcenie nawyków odpowiedniego odżywiania, rozwijanie kreatywności i doskonalenie samodzielności oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.

 

?>