Przedszkolny Dzień Wody

on 27 kwiecień 2018
Odsłony: 797

2018_04_woda_1

13 kwietnia 2018 r. w oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Przedszkolny Dzień Wody.

Dzięki Współpracy z klasą III „c” mieliśmy okazję wziąć udział w Festiwalu recytatorskim pt.: „Woda źródło życia”, podczas którego dzieci zaprezentowały nam własne wiersze. Uczniowie klasy trzeciej zaśpiewali dla nas trzy piosenki: „Świat bez wody”, „Mamo, tato wolę wodę”, „Piosenka kąpielowa”. Pani Anna Iwan przygotowała wraz z dziećmi również prace plastyczne nawiązujące do oszczędzania wody.

Tego dnia odwiedziła nas też Pani biolog Sylwia Andrearczyk. Obejrzeliśmy z nią prezentacja multimedialną „Woda krąży- woda wraca. Obieg wody w przyrodzie”. Pani Sylwia omówiła obieg wody w przyrodzie oraz pokazała nam doświadczenie podczas którego przefiltrowała wodę.

Wzięliśmy też udział zabawach: wieszanie prania, przesuwanie kubeczków po sznurku, przenoszenie kropel wody za pomocą słomki, picie wody.

Na koniec dnia podsumowaliśmy zajęcia. Dzieci wysunęły prawidłowe wnioski:

  • Nie wolno marnować wody, bo może nam jej zabraknąć- Dominik.
  • W ciele człowieka znajduje się 70 % wody- Jaś.
  • Ludzie powinni pić czystą wodę, nie słodzone napoje i colę- Michalina.

 

Dziękujemy za zaangażowanie uczniom klasy III „c” oraz Pani Annie Iwan i Pani Sylwii Andrearczyk.

 

 

 

?>