Spotkanie z przedstawicielami zawodów

on 27 kwiecień 2018
Odsłony: 728

2018_04_zawody_1

Dnia 11.04.2018 odbyły się dwa spotkania z zaproszonymi gośćmi dla uczniów naszej szkoły. W pierwszym spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas 0a, 0 b, uczniowie będący na świetlicy oraz uczniowie klasy IV b. Mieli okazję posłuchać na czym polega praca sprzedawcy a nawet wziąć udział w zaaranżowanych scenkach.

Następnie goście zaprezentowali kolejny zawód- górnik. Dwóch uczniów klasy górniczej zaprezentowało się w odświętnych strojach. W ciekawy sposób opowiedzieli o swoim zawodzie. Praca w nim nie jest łatwa i wymaga wiele poświęcenia. Uczniowie technikum opowiadali o tym w jaki sposób wydobywany jest węgiel, w jakie rzeczy są wyposażeni, gdy zjeżdża się pod ziemię. Nasi uczniowie mieli bardzo wiele pytań do naszych gości, którzy starali się na wszystkie odpowiedzieć.

O godzinie 14.00 w ramach zajęć z doradztwa zawodowego, odbyło się kolejne spotkanie z naszymi gośćmi tym razem skierowane dla uczniów klas VI, VII a, VIIb, II- III gimnazjum. Uczniowie pod koniec edukacji w szkole podstawowej, gimnazjum stają przed wyborem szkoły średniej. Spotkanie z uczniami technikum miało za zadanie przybliżyć naszym uczniom między innymi takie kierunki jak: Technik organizacji reklamy, Technik elektryk, Technikum Górnicze, Technikum Kolejowe, Technikum Handlowe, piekarz, cukiernik, fryzjer, monter sieci i instalacji sanitarnych,. Uczniowie mieli okazję zapytać jak wygląda edukacja na takich kierunkach, jak wyglądają praktyki i egzaminy zawodowe. Mamy nadzieję, że spotkanie było owocne i niektórych zainspiruje i ułatwi wybór dalszej drogi edukacyjnej.

Pod koniec naszym gościom zostały wręczone podziękowania i wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Organizatorki: Aleksandra Kusak oraz Joanna Okuń

?>