Zawód moją pasją spotkanie z policjantką

on 28 październik 2018
Odsłony: 1742

2018_10_policjantka_1

Dnia 18.10.2018 r. nasze przedszkole odwiedziła sierż. szt. Iwona Cichocka policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie ul. Zana 45.


Policjantka przeprowadziła prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków.


Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Przedszkolaki zostały uświadomione o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, a także o nie zawieraniu znajomości z obcą osobą dorosłą. Nauczycielki wychowania przedszkolnego zaprezentowały kilka scenek w których wzięły udział dzieci. Każda scenka została skomentowana przez naszego gościa. Nasi uczniowie wiedzą już, że nie wolno przyjmować prezentów i słodyczy od nieznajomych , a także otwierać drzwi osobom obcym. Mają też świadomość jakie konsekwencje niesie ze sobą wsiadanie do obcego samochodu.


Na zakończenie spotkania, sierż. szt. Iwona Cichocka opowiedziała nam o tym jak zostać policjantem i przyznała, że to niełatwa praca, lecz dająca wiele satysfakcji. Stwierdziła, że zawód który wykonuje jest jej prawdziwą pasją.

?>