Szkoła Dialogu

on 16 grudzień 2018
Odsłony: 506

2018_12_szkola_dialogu_5

Dnia 8 grudnia w Szkole Podstawowej im. 100-lecia Niepodległości Polski w Kalinówce odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego Projektu Szkoły Dialogu. Uczniowie klasy ósmej – jako jedni z dwudziestu szkół w Polsce – od października realizowali zadania projektu edukacyjnego. Na uroczystość podsumowania projektu zaproszono Władze Gminy, pracowników Muzeum Majdanka, przedstawicieli Ośrodka Brama Grodzka, Radę Rodziców Przybyli także młodsi uczniowie naszej szkoły oraz wielu Rodziców. Spotkanie przebiegało pod hasłem „Historia mojej miejscowości” i miało formę warsztatów. Starsi uczniowie zgromadzili ciekawe materiały historyczne, wywiady, prezentacje i filmy, archiwalne fotografie, mapy Kalinówki, Kazimierzówki, Abramowic Prywatnych. Uczestnicy warsztatów – uczniowie oraz zaproszeni goście - zwiedzali wystawy i brali udział w zajęciach praktycznych. Na kolejnych ekspozycjach przedstawiono rozwój naszej gminy w latach 2005-2017, dzieje rodziny Strojnowskich i rodziny Weisbergów, makietę dawnego Głuska, historię Mogiły w Lesie Krępieckim. Wykłady, prelekcje i zajęcia prowadzili sami uczniowie, wykazując się dużą wiedzą i przygotowaniem. Podsumowaniem było zwiedzanie wystawy plakatu „Pamiętamy”. Nad realizacją całego projektu czuwały panie Joanna Felke i Mariola Skoczylas.

Udział w Projekcie Szkoły Dialogu pozwolił uczniom samodzielnie docierać  do ciekawych informacji i faktów historycznych. Rozwijał zainteresowania oraz aktywność badawczą. W ocenie wszystkich uczestników tego projektu było to bardzo cenne doświadczenie edukacyjne i wychowawcze.

?>