Sukces uczniów klasy VIIIb

on 05 marzec 2019
Odsłony: 542

2019_02_gala_3

W Ogólnopolskim Projekcie Szkoły Dialogu – konkursie interdyscyplinarnym - uczestniczyło 40 szkół z całej Polski. Celem tego projektu było przygotowanie warsztatów lub wycieczki dla społeczności szkolnej. Uczniowie klasy VIII b, pod kierunkiem pani Joanny Felke i pani Marioli Skoczylas od września do grudnia przygotowali projekt „Historia mojej miejscowości” - warsztaty dla uczniów klasy Vc. Relacja filmowa z tego działania została zamieszczona na naszej stronie oraz wysłana do komisji konkursowej w Warszawie.

26 lutego odbyła się w Teatrze Wielkim w Warszawie uroczysta Gala Forum Dialogu. W spotkaniu tym uczestniczyli uczniowie z całej Polski, my także zostaliśmy zaproszeni. W foyer teatru odbywały się konkursy, spotkania i rozmowy z innymi uczestnikami. Jednak wszyscy czekali z niecierpliwością na ogłoszenie wyników. Na scenie zaprezentowano przygotowane projekty. Przemawiali szacowni goście – Prezydent Warszawy, Ambasador Izraela, Przewodniczący Forum Dialogu. Nagrodzono projekty w pięciu kategoriach.

Nasz projekt otrzymał Nominację w kategorii Działania innowacyjne, a nasza szkoła zdobyła Certyfikat Szkoły Dialogu. To duży sukces, gdyż taki projekt realizowaliśmy po raz pierwszy, a w tej kategorii przyznano tylko dwie nominacje!!!

Po oficjalnych uroczystościach były dyplomy, nagrody, upominki, słodki poczęstunek oraz spacer po Warszawie.

Kolejne nasze działanie to warsztaty dla klas starszych w kwietniu. Już dzisiaj serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

Uczniowie klasy VIII b

?>