Zdrowe żywienie w klasach 2-gich

on 16 kwiecień 2019
Odsłony: 1220

2019_04_zdrowe_zywienie_12

Uczniowie klas drugich wraz z przyjściem wiosny zrealizowali cykl tematyczny dotyczący właściwego odżywiania. Poznali piramidę zdrowego żywienia, w której dużą rolę odgrywa regularna aktywność fizyczna oraz codzienne spożywanie warzyw i owoców. Dowiedzieli się, jakie są dobre rady związane z zasadami właściwego funkcjonowania organizmu oraz pozytywne skutki dobrego odżywiania. Podsumowując tematy o zdrowym stylu życia uczniowie poszczególnych klas drugich wykonali zdrowe posiłki. Klasa II a przygotowała twarożek ze szczypiorkiem i rzodkiewką. Pyszny sok owocowy zrobiła klasa II b, natomiast klasa II c przygotowała kolorową sałatkę owocową. Podczas przygotowywania tych posiłków dzieci uczyły się też współdziałania w grupie oraz organizacji i planowania pracy. Ogromną radość przyniosła uczniom degustacja swoich dań oraz częstowanie nimi nauczycieli.

?>