Przegląd Pieśni Patriotycznych

on 15 listopad 2019
Odsłony: 1094

2019_11_piesni_patriotyczne_4

Dnia 15 listopada 2019r., w naszej szkole odbył się Przegląd Pieśni Patriotycznych w którym wzięli udział uczniowie z klas I- III Szkoły Podstawowej im. 100- lecia Niepodległości Polski w Kalinówce. Udział w tym niecodziennym wydarzeniu, to kultywowanie tradycji i pielęgnowanie historii Polski. Każda klasa zaprezentowała jeden utwór. Uczniowie zaśpiewali następujące pieśni:

kl. I a- „Piechota”,

kl. I b- „Przybyli ułani”,

kl. I c – „Raduje się serce”- przy akompaniamencie mamy Leona, Pani Iwony Ćwiek

kl. II a- „ Płynie Wisła, płynie”

kl. II b- „ Pałacyk Michla”- przy akompaniamencie ucznia Wojciecha Chmiela, (który dodatkowo zagrał „Mazurek Dąbrowskiego” oraz „ Pierwszą kadrową”)

kl. III a- „Serce w plecaku”

kl. III b- „Sanitariuszka Małgorzatka”

kl. III c- „Pięknie żyć”

Między utworami muzycznymi, dzieci odpowiadały na pytania zadawane przez konferansjera (Joannę Okuń). Ich odpowiedzi uzupełniane były komentarzem prezentera. Osoba prowadząca, swoimi wypowiedziami podkreślała wydarzenia charakterystyczne dla niepodległości Polski . Dzieci wymieniły min. symbole narodowe Polski, powiedziały „Katechizm polskiego dziecka” (Władysława Bełzy”), wysłuchały wiersza pt. „Flaga” (Czesława Janczarskiego) oraz wzięły udział w zabawie ruchowej „ Głowa, ramiona, kolana, pięty”.

 

 

Do Przeglądu Pieśni Patriotycznych uczniowie zostali przygotowani przez wychowawczynie: Panią Joannę Okuń, Panią Renatę Jakóbczak, Panią Annę Iwan, Panią Annę Kusak, Panią Ewę Mitrus- Ślemp, Panią Jolantę Jabłońską, Panią Agnieszkę Tyniec, Panią Halinę Gąszczyk- Zamojską.

Nad nagłośnieniem czuwali Pani Aleksandra Skwarczyńska i Jakub Zając z klasy VI c.

Pamiętamy, że naszą teraźniejszość zawdzięczamy wszystkim, którzy przez wiele lat walczyli o wolność ojczyzny.

 

 

?>