Kto ty jesteś? Polak mały

on 12 grudzień 2019
Odsłony: 656

kids logo

Dnia 12 listopada klasy 1A i 1B pojechały do Lublina na przedstawienie słowno-muzyczne pt. „Kto ty jesteś? – Polak mały”.  Dzieci mogły zapoznać się z historią polskiego hymnu narodowego. Oprócz barwnej opowieści osoby prowadzącej, uczniowie oglądali na dużym ekranie fragmenty polskich filmów historycznych, np. jak rycerstwo polskie z królem W.Jagiełłą śpiewało Bogurodzicę. Śpiewaliśmy Rotę i nasz obecny hymn narodowy w godnej postawie. Dzieci uczyły się też pieśni narodowowyzwoleńczych z różnych okresów historycznych naszego narodu.  Duże wrażenie wywarły zdjęcia sierot na ruinach Warszawy. Niejednokrotnie łzy zakręciły się w oczach zarówno dzieci, jak i dorosłych. Cały spektakl historyczny był przeplatany występami zespołu „Leszczyniacy”, który w pięknych strojach tańczył nasze polskie tańce narodowe. Występowały też małe dzieci przebrane w ubrania z okresu powstania warszawskiego. Pierwszaki oglądały cały występ z otwartymi buziami, a po zakończeniu przedstawienia dzieliły się swoimi przeżyciami. Wszyscy stwierdzili jednogłośnie: taki występ warto było obejrzeć!

79889580 569288000285733 2868306072257429504 n

 

?>