Spotkanie z biologiem w 3B

on 10 marzec 2020
Odsłony: 454

2020_03_biolog_3b_11

 

W dniu 10 marca klasa 3b spotkała się z biologiem, panią Sylwią Andrearczyk.

Dzień ten obfitował w różnego rodzaju doświadczenia, ponieważ wspominaliśmy Marię Curie Skłodowską. Wszyscy wiemy jak ważną była i jest osobą dla nauki. Dlatego chcieliśmy zobaczyć jak wyglądała jej praca.

Pani Sylwia wykonała bardzo dużo ciekawych i inspirujących doświadczeń. Niektóre z nich były również wykonane przez dzieci. Wiemy, że dwutlenek węgla jest cięższy od powietrza, wiemy też, że balony można nadmuchać beż użycia ust czy pompki do balonów. Potrafimy uzyskać kolor bez wlewania barwnika do wody oraz to, że ocet i witamina C powodują, że woda nabiera innego koloru. Znamy pojęcie dyfuzji gazów i cieczy. Wiemy jak je odróżnić. Umiemy powiedzieć czym zajmowała się Maria Curie Skłodowska, znamy jej życiorys i wiemy, co dzięki jej odkryciu możemy wykonać. Poznaliśmy układ okresowy pierwiastków, odnaleźliśmy dwa pierwiastki, które wynalazła  słynna M.C.Skłodowska – polon i rad.

Zajęcia były bardzo ciekawe, a pani Sylwia dokładnie wszystko opowiadała.

Klasa 3 b wraz z wychowawcą bardzo dziękuje za spotkanie.

 

?>