Warszawa jesienią

on 14 listopad 2017
Odsłony: 830

2017_11_warszawa_6

7 listopada uczniowie klasy VI – VII b odwiedzili stolicę. Pomimo pochmurnego nieba obejrzeliśmy zabudowę stolicy, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. W Muzeum Narodowym uczestniczyliśmy w lekcjach muzealnych: „Nurty i style polskiego malarstwa XIX wieku” oraz „Zajęcia w pracowni rekonstrukcji i konserwacji zabytków”. Obie lekcje były interesujące.

Świetna zabawa czekała nas w Centrum Nauki KOPERNIK – elektroniczna harfa, zaburzone prawa fizyki i optyki, hydrologia w postaci rurek, kanałów i wodnych młynów. Ale największą atrakcją bez wątpienia był pokład statku pasażerskiego podczas sztormu. Ta symulacja to połączenie mocnych przeżyć i śmiechu, trudno nas było stamtąd wygonić. Całe Centrum to fajna atrakcja z nauką.

W Warszawie odwiedziliśmy także Galerię Złote Tarasy Arkadia.

 

?>