Program „Działaj z imPETem” w świetlicy szkolnej

2020_10_dzialaj_z_impetem_5

Uczniowie z klas pierwszych zapisani do świetlicy szkolnej działającej w Szkole Podstawowej im.100-lecia Niepodległości Polski w Kalinówce, w roku szkolnym 2020/2021, pod opieką p. Mirony Sawickiej,  uczestniczą w  Ogólnopolski Programie Edukacyjnym „Działaj z imPETem”Kampania „Działaj z imPETem!” to projekt, w którym zachęcamy uczniów do segregacji odpadów, podkreślając przy tym, dlaczego warto to robić. Szczególny nacisk kładziemy na butelki PET, które są powszechnie użytkowane w gospodarstwach domowych. Edukując uczniów szkół krzewimy eko podstawy i tworzymy eko nawyki już od najmłodszych lat. Bez edukacji nie ma segregacji. Bez segregacji nie ma recyklingu. Bez recyklingu nie ma pięknej planety.