Międzynarodowy projekt pt. „Emocja” w klasie Ia

2020_11_projekt_emocje_1

Uczniowie klasy Ia wraz z wych. Jolantą Jabłońską od września 2020 roku realizują międzynarodowy projekt edukacyjny pt. „Emocja”. Projekt jest realizowany w przedszkolach i szkołach w całej Polsce.

Projekt ma na celu:

• Integrację zespołu klasowego.
  • Kreowanie wartości i norm społecznych.
  • Rozbudzanie w dzieciach wiary w siebie oraz własne możliwości.
  • Kształtowanie postawy empatii.
  • Dostrzeganie podobieństw i różnic między ludźmi.
  • Naukę szacunku wobec osób różniących się od nas.
  • Przekonanie, że wszyscy jesteśmy pełnowartościowymi ludźmi pomimo różnic, które posiadamy.
  • Tworzenie sytuacji rozwijających wrażliwość dziecka, empatię i szacunek wobec innych.

W miesiącach wrzesień, październik realizowaliśmy I moduł projektu „Kreatywność”. Całą klasą obchodziliśmy „Dzień kropki”. Dzieci rozwijały swoją kreatywność projektując swoje własne wielobarwne kropki, które wirtualnie ożywialiśmy. Były rozmowy o emocjach, przeżyciach i naszych nastrojach. Myślę, że wszystkie dzieci wiedzą, że są wyjątkowe, że będą rozwijały swoją kreatywność i realizowały marzenia. Czekamy na kolejne zadania :).