SCWEW - Sławna Polka, Maria Skłodowska-Curie

2023_03_slawna_polka_20

W dniu 22 marca 2023 roku odbyła się lekcja otwarta w klasie 3c realizowana w ramach projektu ,,Pilotażowe wdrożenie modelu specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą” (SCWEW). Temat lekcji brzmiał ,,Sławna Polka – Maria Skłodowska-Curie’’. Głównym celem zajęć było uświadomienie  uczniom,  kim była Maria Skłodowska-Curie oraz jaki wpływ miała na rozwój nauki, głównie w dziedzinie fizyki i chemii.  Uczniowie dowiedzieli się także kim był Alfred Nobel i co to jest Nagroda Nobla. Podczas pracy z uczniami zastosowano zróżnicowane metody nauczania i formy pracy w celu przystępnego przyswojenia nowych treści. Posłużył temu m.in. quiz edukacyjny i pisanie notatki  biograficznej na temat wielkiej uczonej jako pracy domowej, która była  podsumowaniem zdobytych  wiadomości.

Halina Gąszczyk- Zamojska