Loading color scheme

Rozpoczęcie roku klas pierwszych

 2023_09_pasowanie_pierwszakow_1

Rozpoczęcie roku szkolnego to wyczekiwane i uroczyste wydarzenie w naszej szkole. Tegoroczny dzień miał wyjątkowy charakter ze względu na cztery nowe klasy pierwsze. W szkole zebrali się uczniowie, rodzice i nauczyciele, tworząc magiczny moment pełen oczekiwań i wzruszeń. Pierwszym punktem programu było ślubowanie. Przyszli uczniowie z klas pierwszych  z dumą i wzruszeniem odmówili uroczyste słowa, przyrzekając być pilnymi, uczciwymi uczniami i szanować swoich nauczycieli. To chwila, która na pewno na zawsze pozostanie w ich pamięci. Następnie przyszedł czas na pasowanie na ucznia. Pani Dyrektor Małgorzata Guellard osobiście pasowała każde dziecko wielkim ołówkiem. To magiczny moment, kiedy maluchy stają się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Samorząd Uczniowski przygotował drobne upominki dla swoich nowych kolegów i koleżanek. To gest, który pokazuje, jak ważna jest dla nich przyjaźń i wspólnota w szkole.

Na uroczystości nie zabrakło również ważnych gości. Wójt Gminy Głusk Pan Jacek Anasiewicz, Zastępca Wójta Pan Łukasz Wójtowicz oraz Pani Anna Grzywaczewska Dyrektor SZEAS przybyli, aby osobiście pogratulować uczniom rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Dla wszystkich dzieci przygotowali prezenty, które sprawiły ogromną radość. Na zakończenie przyszedł czas na wspólne zdjęcia. Dzieci, nauczyciele i zaproszeni goście poświęcili chwilę, aby uwiecznić ten wyjątkowy moment na fotografii.

Po uroczystości nowi uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami udali się do swoich sal lekcyjnych gdzie już od jutra rozpoczną wspaniałą przygodę z nauką.