Spotkanie z Panią Muzyką - Tańce narodowe

--2019_01_Pani_Muzyka_10

Styczniowe spotkanie z Panią Muzyką nosiło tytuł „Spod strzechy do pałaców”. Tym razem pani Mariola Zagojska opowiedziała dzieciom o polskich tańcach narodowych. Mali widzowie uczestniczyli w pokazie tańców, dowiedzieli się, że pochodzą one z polskiej tradycji ludowej, od wolnego chodzonego i szybkiego gonionego. Z wielką uwagą, zachwytem i podziwem przyglądali się tańczącej parze, ich strojom oraz osłuchali sie z polską muzyką. Dzieci poznały historię polskich tańców narodowych oraz miały okazję podziwiać tancerzy prezentujących poloneza, krakowiaka, oberka i mazura. Jak zwykle piękne barwne stroje, piosenki, tańce i wspaniała atmosfera sprawiły, że dzieci z radością uczestniczyły w audycji.