Wycieczka 5-latków do Straży Pożarnej

2019_09_straz_pozarna_1

Dnia 19 września grupa 5-latków wybrała się na wycieczkę do Komendy Miejskiej PSP w Lublinie. Celem wizyty było wzbogacenie wiedzy przedszkolaków na temat bezpiecznego zachowania się w domu i w przedszkolu jak również poznanie pracy strażaków, oraz kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru ich pracy. Przedszkolaki wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz o akcjach ratowniczo - gaśniczych. Wielką atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzania elementów stroju strażaków, wejście do wozów strażackich Dzieci miały też możliwość zwiedzenia budynku, a przy okazji zobaczyły stanowisko dowodzenia, gdzie przyjmowane są telefony alarmowe. Atrakcji było naprawdę wiele!