Owocowo-warzywny tydzień starszaków

2019_10_owoce_warzywa_0a_0b_1

Miniony tydzień dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b spędziły w towarzystwie „kolorowych przyjaciół” – owoców i warzyw. Poznawały ich walory zdrowotne, doświadczały ich wszystkimi zmysłami, omawiały wygląd, określały fakturę, kształt, zapach i smak. Doskonaliły również umiejętności matematyczne ważąc, mierząc i grupując owoce i warzywa w różne zbiory. Brały udział w zabawie tematycznej „Zakupy na straganie”, podczas której wykonywały proste obliczenia pieniężne. Na podsumowanie całotygodniowego bloku tematycznego dzieci miały szansę wykazać się zdolnościami manualnymi oraz kreatywnością. Grupa Oa zrobiła smakowite owocowe szaszłyki a grupa Ob z wielkim zaangażowaniem podjęła się wykonania warzywnych stworków. Z warzywami i owocami jesteśmy wszyscy za pan brat!