Wycieczka do Urzędu Pocztowego

2019_10_poczta_1

W dniu 19.10.2019 r. dzieci z grup 3 i 4 – letnich wraz z nauczycielkami wybrały sie na wycieczkę do Urzędu Pocztowego w Lublinie. Podczas zwiedzania poczty przedszkolaki zapoznały się zdroga jaka przebywa list od nadawcy do adresata. Zakupiły także kolorowe kartki, zaadresowały je na adres szkoły i wrzuciły do szkrzynki pocztowej. Uzyskały również wiele cennych informacji od Pani, która pracuje na poczcie i oprowadzała naszą wycieczkę .
Kolejnym ciekawym miejscem, gdzie również tego samego dnia gościły przedszkolaki był Osiedlowy Dom Kultury na Bronowicach. Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w zajęciach warsztatowych przygotowanych przez pracowników Domu Kultury. Podczas tych zajęć przedszkolaki miały okazję poznać technikę malowania palcami oraz uczestniczyły w zajęciach tanecznych. Najwiekszą atrakcją jednak były zabawy i tańce z kolorowymi chustami, które najbardziej upodobały sobie dzieci. Mamy nadzieję na dalszą współprace z Domem Kultury i kolejne ciekawe spotkania.