Dzień dinozaura w 0b

2021_03_Dzien_dinozaura_0b_4

Dawno, dawno temu…czyli właściwie kiedy? Skąd wiemy jak wyglądały dinozaury i dlaczego wyginęły? Który dinozaur to diplodocus, a który to stegozaurus? Odpowiedzi na te pytania poszukiwały dzieci  podczas zajęć przeprowadzonych w grupie 0b. Święto tych prehistorycznych stworzeń było okazją do zdobycia ciekawych  informacji a także okazją do wielu zabaw. Dzieci zapoznały się z zawodem paleontologa, odkrywając szkielet dinozaura ukryty w piasku. Następnie lepiły z masy solnej i odbijały różne ślady z tamtych czasów. W tym wyjątkowym dniu, klocki  były fantastycznym materiałem do stworzenia miniaturowych modeli  niektórych dinozaurów a białe kartki zamieniały się w  prawdziwe dzieła sztuki. Ogromną radość i zadowolenie towarzyszyło dzieciom podczas  Dnia Dinozaura, który  przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat.