Wiosenne kwiaty w Elfach

2021_04_kwiaty_w_Elfach_8

W piątek 30 kwietnia w grupie „Elfów” było bardzo wiosennie. Poznając zwiastuny wiosny, zwłaszcza pierwsze wiosenne kwiaty, dzieci wykonywały przeróżne zadania. Na początku dzieci przywitały się piosenką „Jestem sobie ogrodniczka”.

Przedszkolaki nauczyły się rozpoznawać wiosenne, kwiaty. Doskonaliły przeliczanie  i powtórzyły kolory. Bardzo podobała im się zabawa z chustą Klanzy oraz zabawa z rytmami. Świetnie „Elfy” poradziły sobie z dopasowywaniem obrazków z wyciętymi kwiatami do ich cieni.

Po dzisiejszych zajęciach już każdy przedszkolak z grupy „Elfy” umie rozpoznać i nazwać wiosenne kwiaty takie jak: tulipan, krokus, żonkil, stokrotka. Lekcję przeprowadziła pani Agnieszka Krasoń – wychowawca grupy „Elfy”.