Zerówkowe Andrzejki

2021_12_ps_andrzejki_21

Tradycja andrzejkowa jest kultywowana od pokoleń. Dlatego, aby przybliżyć dzieciom polskie tradycje i zwyczaje z nią związane przedszkolaki obchodziły również andrzejki. Dnia 30.11.2021 roku dzieci z grup przedszkolnych oraz z grup zerowych wspólnie z nauczycielami przygotowały z tej okazji szereg różnych atrakcji. Dzieci ogladały prezentację multimedialną związaną ze zwyczajami andrzejkowymi, rozwiązywały zagadki i quizy, wróżyły sobie lejąc wosk czy oraz odgadywały swoją „przyszłość” wróżąc  magiczną kulą. Oczywiście wszystkie wróżby były przeplatane humorem i dobrą zabawą.  Dzieci miały również okazję do zaprezentowania ciekawych strojów andrzejkowych, przebierając się za ulubionego bohatera bajkowego. Główną atrakcją andrzejek była zabawa, przy której przedszkolaki świetnie się bawiły. Na koniec dzieci miały przygotowany pyszny słodki poczęstunek.