Loading color scheme

Wycieczka biedronek i pszczółek do zoo

2023_06_wycieczka_zoo_24

W dniu 20 czerwca 2023r. przedszkolaki z grupy Biedronek i Pszczółek wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Zamościu. Celem wycieczki było wzbogacanie przeżyć dzieci, rozwijanie ich zainteresowań i zaspokajanie dziecięcej ciekawości. Przedszkolaki z niecierpliwością i mocno podekscytowane zastanawiały się, jakie zwierzęta spotkają. Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane, na co dzień zwierzęta i ptaki - m.in. zebry, rysie, wilki, hipopotama, małpki, orła, żyrafy, lwy, tygrysy. Pobyt w ZOO dostarczył im wiele radości był dla nich wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu. Wycieczka była także okazją do utrwalania reguł kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych i zachowywania poznanych w przedszkolu zasad bezpieczeństwa. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.