"W starej chacie" - warsztaty przedszkolaków

2018_10_gospodynie_1

Pod koniec ubiegłego miesiąca w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty pt. „W starej chacie”. Zajęcia zorganizowane były w ramach współpracy z Folwarkiem Jana i Marysieńki w Majdanie Kawęczyńskim.

Uczestnicząc w warsztatach dzieci miały okazję ukisić kapustę, zrobić masło, zmielić pieprz w młynku. Dowiedziały się również jak wyglądało życie w gospodarstwie domowym kilkadziesiąt lat temu. Zobaczyły jak wygląda min. maselnica, gramofon i płyta winylowa, tara.

Dzięki kostiumom w które ubrały się panie prowadzące zajęcia, a także eksponatom, które zostały udostępnione przez licznych przyjaciół przedszkola, dzieci niemalże przeniosły się w czasie. 

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wydarzenia. Szczególne podziękowania składamy: pani Grażynie Piórkowskiej, pani Ewie Mitrus- Ślemp, pani Alicji Bieniek, pani Renacie Jakóbczak .

?>