Międzynarodowy Dzień Teatru

2019_03_dzien_teatru_57

 Dnia 28 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Tego dnia jedna z naszych sal zamieniła się w prawdziwy Teatr „Pod Bocianem”. W oczekiwaniu na spektakl dzieci miały okazję zdobyć wiedzę na temat wybranych form teatralnych takich jak: teatr żywego aktora, teatr lalek, teatr cieni, paluszkowy. Dowiedziały się, jaka jest różnica między pacynką a kukiełką, co to jest pantomima. Rozmawialiśmy również o tym, że w czasie spektaklu pod żadnym pozorem nie wolno jeść, pić, używać telefonów komórkowych lub w jakikolwiek sposób przeszkadzać innym widzom. W nagrodę za piękne i trafne wypowiedzi wszystkie dzieci otrzymały bilet na przedstawienie, który należało okazać przed wejściem na widownię. Dzieci obejrzały bajkę o Smoku Wawelskim i poznały historię pewnego, niezwykle grzecznego rycerza. Owacjom i oklaskom nie było końca! W nawiązaniu do tego niezwykłego wydarzenia dzieci stworzyły sympatycznego smoka techniką orgiami.

?>