Zawód moją pasją - spotkanie z dietetyczką

2019_03_dietetyk_1

 Chcąc poszerzyć swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania się uczniowie z grup przedszkolnych 0 „a”, 0 „b” i 0 „c” spotkali się z dietetykiem Panią Dorotą Hucał, prywatnie mamą naszej Zosi. Pani dietetyk szczegółowo omówiła wszystkie zasady racjonalnego żywienia oraz główne błędy żywieniowe prowadzące m.in. do nadwagi i otyłości, a w konsekwencji do wielu groźnych chorób.
Aktywne funkcjonowanie dziecka w szkole, pod względem intelektualnym i fizycznym, w dużej mierze zależy od właściwego odżywiania. Niedobory składników odżywczych mogą być powodem kłopotów szkolnych i zdrowotnych. Nieprawidłowe odżywianie się, zjadanie dużych ilości słodyczy i tłuszczów ma szczególnie negatywne konsekwencje w przypadku dzieci i młodzieży – przyczynia się do nieprawidłowego rozwoju młodego organizmu.
Pani Dorota podkreślała jak ważne jest spożywanie owoców i warzyw. Namawiała do picia wody i aktywności fizycznej. Pod czujnym okiem naszego fachowca, dzieci podzieliły produkty żywnościowe, na zdrowe i te szkodliwe dla naszego organizmu. Wspólnie przygotowano dwa plakaty, które można oglądać na korytarzu szkolnym przy salach przedszkolnych.

?>