Kochamy książki - wycieczka do biblioteki

- -2019_05_kochamy_ksiazki_przedszkole_1

 Tydzień Bibliotek to ogólnopolski program promocji czytelnictwa i bibliotek, w związku z tym przedszkolaki z grup PA i PB wybrały się do Filii 36 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki, poznanie pracy bibliotekarza oraz wzbogacenie słownictwa dzieci. Kolorowe wnętrze wypożyczalni dla dzieci a w nim mnóstwo przepięknie ilustrowanych i ciekawych książek sprawiły wiele radości naszym małym czytelnikom.
Większość maluchów była w bibliotece po raz pierwszy. Dzieci miały możliwość poznać zasady jej funkcjonowania oraz obejrzeć książeczki dedykowane najmłodszym. Serdecznie dziękujemy Pani Joannie Łopuszyńskiej za wspaniale przygotowane zajęcia i przemiłą atmosferę. Po bardzo miłym spotkaniu do przedszkola wróciliśmy wszyscy w dobrych humorach
Mamy nadzieję, że uda się przedszkolakom namówić swoich rodziców do odwiedzenia biblioteki i wypożyczenia książek.

?>