Spotkanie z górnikiem w grupach 5 i 6 - latków

2019_12_gornik_1

 Dnia 05.12. 2019 roku w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z górnikiem. W spotkaniu uczestniczyły 5 – latki oraz zerówki. Zaproszony gość to tata jednego z naszych przedszkolaków – Leona. Pan Łukasz na codzień pracuje w kopalni węgla kamiennego „Bogdanka”. Na spotkaniu dzieci miały okazję zobaczyc górnika w stroju galowym: mundurze oraz górniczej czapce, która nosi nazwę czako. Z dużym zainteresowaniem przedszkolaki obejrzały ciekawą prezentację multimedialną, którą przygotował nasz gość oraz poszerzyły swoją wiedzę odnośnie górnictwa. Dzieci wysłuchały legendy o świętej Barbarze- patronce górników, obejrzały również na prezentowanych slajdach, jakie maszyny są wykorzystywane w kopalni. Każdy uczestnik spotkania wzbogacił swoją wiedzę odnośnie górnictwa. To już kolejny z poznanych zawodów z cyklu projektu edukacyjnego „Poznaje różne zawody i zdobywam umiejetności edukacyjne”, który jest realizowany w grupie „ Odkrywców”. Na koniec dzieci wraz z nauczycielkami serdecznie podziekowały górnikowi za wizytę w przedszkolu i wręczyły mu dyplom. Pan Łukasz natomiast dla każdego dziecka przygotował drobny upominek i coś słodkiego. Było to bardzo miłe spotkanie... już z niecierpliwością czekamy na wycieczkę do kopalni.

?>