Loading color scheme

Warsztaty dla rodziców “Szkoła myślenia pozytywnego 2.0”

2023_09_warsztaty_rodzicow_4

We wrześniu podczas zebrań dla rodziców w naszej szkole zostały przeprowadzone warsztaty dla rodziców, które dotyczyły bezpieczeństwa psychicznego i emocjonalnego dziecka. Warsztaty zostały zorganizowane ze względu na realizację w szkole programu “Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0”. W ramach pierwszego zadania tego programu, zorganizowaliśmy warsztaty dla rodziców we wszystkich oddziałach klas 1-8, aby wspólnie eksplorować tematykę zdrowia psychicznego i emocjonalnego naszych dzieci. Rodzice mieli szansę obejrzeć specjalnie przygotowany webinar, uczestniczyć we wspólnej dyskusji oraz uzupełnić  ankietę do autodiagnozy, która miała pomóc rodzicom samodzielnie przyjrzeć się swojej relacji z dzieckiem.

Chcielibyśmy również podkreślić, że nasza szkoła aktywnie uczestniczy w programie certyfikacyjnym "Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0", który został stworzony i jest realizowany przez Fundację "Instytut Edukacji Pozytywnej" od 2016 roku. Głównym celem programu jest promocja i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz nauka, jak dbać o dobrostan psychiczny, co na niego wpływa i jak on wpływa na nasze funkcjonowanie. Szkoła Myślenia Pozytywnego to roczna przygoda pełna wrażeń, empatii, zrozumienia i pracy nad otwartością, holistycznym dbaniem o zdrowie, o siebie i otoczenie.

To tylko początek naszej wspólnej drogi w ramach programu "Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0", a my nie możemy się doczekać, aby podzielić się z Wami kolejnymi etapami naszej pracy nad promocją zdrowia psychicznego w naszej społeczności.

Dziękujemy jeszcze raz za Wasze zaangażowanie i udział w warsztacie. Jeśli macie jakiekolwiek pytania lub chcielibyście podzielić się swoimi refleksjami po warsztacie, prosimy o kontakt. Razem możemy tworzyć lepsze środowisko dla naszych dzieci.

Dziękujemy i czekamy na kolejne inspirujące spotkania z Wami!

Z serdecznymi pozdrowieniami,
Szkolny koordynator programu
Stanisław Zych
pedagog specjalny