Loading color scheme

Majowa Msza Pamięci...

2024_05_msza_w_lesie_1

Las w pobliżu Krępca podczas drugiej wojny światowej stał się miejscem masowych egzekucji dokonywanych przez Niemców. Największe nasilenie egzekucji miało miejsce w 1942 roku w związku z likwidacją getta na Majdanie Tatarskim. W latach 70. XX wieku stanął pomnik upamiętniający osoby, które straciły życie w Lesie Krępieckim. W bieżącym roku szkolnym młodzież klas siódmych naszej szkoły przejęła opiekę nad tym lokalnym Miejscem Pamięci: został uporządkowany teren wokół Pomnika-Mogiły, przygotowany montaż słowno-muzyczny oraz oprawa liturgiczna majowej Eucharystii. 26 maja 2024 roku w Lesie Krępieckim została odprawiona uroczysta Msza św. i nabożeństwo majowe w intencji pomordowanych w czasie wojny.

Dziękujemy Pani Katarzynie Gałaszewicz za przygotowanie wokalne siódmoklasistów, Panu Arturowi Iwanowi za opiekę nad Pocztem Sztandarowym Szkoły oraz Panu Mateuszowi Kotowi za zrobienie pamiątkowych zdjęć.

Wychowawcy klas siódmych