Akcja "Wylosuj Anioła"

2021_04_wylosuj_aniola_1

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy 6c wzięli udział w akcji „Wylosuj Anioła”. Przygotowali kartki z życzeniami dla chorych dzieci. Kartki wraz z drobnymi upominkami przekazano członkom fundacji „Gdy liczy się czas”.
Akcja WYLOSUJ ANIOŁA powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

– Jesteśmy grupą rodziców, którzy postanowili „odczarować” smutek i trud leczenia onkologicznego oraz „zaczarować” czas spędzany przez dzieci w szpitalu. Pokazać im, że są ludzie, którzy z drugiej strony okna, myślą o nich, modlą się za nich i piszą do nich kartki. Akcja jest bezterminowa. Rotacja dzieci na oddziale onkologicznym jest ogromna, dlatego potrzebujemy stały „zastrzyk” kartek – tłumaczą organizatorzy z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”.