Biblioteka

"Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury".

„Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego.''

CZAS PRACY:

Poniedziałek:  1000 – 1535
Wtorek:           1130 – 1700
Środa:             830 – 1400
Czwartek:        1000– 1500
Piątek:             900 – 1100

1300 – 1500

LOKAL:

W skład Biblioteki wchodzą :
• wypożyczalnia książek;
• czytelnia;
• pracownia multimedialna.

W naszej wypożyczalni jest wolny dostęp do półek, tzn. możesz wchodzić między regały biblioteczne i swobodnie wybierać książki. Oprócz lektur i książek przydatnych w nauce szkolnej, posiadamy również zbiorki wierszy, bajki i baśnie dla najmłodszych oraz nowości beletrystyczne dla starszych uczniów. W CZYTELNI, Z KTÓREJ ZBIORÓW KORZYSTAMY NA MIEJSCU.

Ze zbiorów czytelni korzystamy na miejscu i jest to:

A) Księgozbiór podręczny. Znajdziesz tutaj:

- encyklopedie, słowniki, informatory, atlasy, najważniejsze podstawowe dzieła ze wszystkich dziedzin, albumy, materiały metodyczne, poradniki.

B) Czasopisma. Biblioteka posiada: czasopisma dla nauczycieli, stare czasopisma dla dzieci i młodzieżowy.

Pamiętaj młody czytelniku, że czytanie:

pobudza ciekawość świata

uczy myślenia

rozwija wyobraźnię

ćwiczy koncentrację

rozwija umiejętność słuchania

W czytelni znajdują się ICIM - stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, przeznaczone dla uczniów do celów edukacyjnych. Jeżeli potrzebujesz konkretnego tytułu lub materiałów na określony temat, korzystaj z pomocy bibliotekarza.

UWAGA - NOWOŚCI