Loading color scheme

Sukces Amelki uczennicy klasy IIIa

 2023_01_spotkanie_sztuki_6

Amelka Arciszewska wygrała ogólnopolski konkurs plastyczny „Spotkanie ze sztuką” organizowany przez fundację PGE. Amelka otrzymała bon zakupowy o wartości 300 zł do wykorzystania w sklepie Empik. W ramach nagrody cała klasa III a ma ufundowaną wycieczkę do Muzeum Narodowego w Krakowie i weźmie udział w warsztatach i godzinnej lekcji muzealnej.

Jest to ogromne wyróżnienie dla placówki ponieważ w konkursie wzięły udział szkoły z całej Polski, a praca Amelki została wybrana z pośród 500 nadesłanych prac. Zadaniem konkursowym było przedstawienie przez uczestników własnej interpretacji wybranego obrazu polskiego malarza, którego dzieło można obejrzeć w jednym z Muzeów Narodowych w Polsce. Amelka zinterpretowała obraz namalowany przez Stanisława Wyspiańskiego pt. „Portret Józia Feldmana”. 

Znamy już termin naszej wycieczki wyznaczony na 24 marca 2023 roku.

Ogromnie się cieszymy ze wspólnego wyjazdu.

Uczniowie klasy III a z wych. Jolantą Jabłońską