Dzień Bezpiecznego Internetu w Naszej Szkole

2024_02_dbi_10

W dniach od 12 do 16 lutego br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w intensywnych zajęciach poświęconych tematyce Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI). Dnia 6 lutego obchodziliśmy ten ważny dzień, a obchody potrwają aż do końca marca, skupiając uwagę na edukacji dotyczącej bezpiecznego korzystania z Internetu.

W trakcie tego tygodnia uczniowie zaangażowali się w różnorodne formy edukacji, mające na celu zwiększenie świadomości na temat zagrożeń online oraz promowanie zdrowego i bezpiecznego korzystania z Internetu.

Jednym z głównych elementów programu były specjalnie przygotowane zajęcia, w trakcie których uczniowie mieli okazję uczestniczyć w różnorodnych aktywnościach. Oglądali inspirujące filmy edukacyjne, które pozwoliły im lepiej zrozumieć potencjalne niebezpieczeństwa i sposoby ich unikania. Ponadto, rozwiązywali quizy, które sprawdzały ich wiedzę na temat bezpieczeństwa online, co przyczyniło się do pogłębienia ich umiejętności.

Niezwykle popularnym elementem zajęć okazał się tematyczny Escape Room, który połączył rozrywkę z edukacją. Uczniowie pracowali w zespołach, rozwiązując zagadki związane z bezpieczeństwem internetowym, co nie tylko rozwijało ich umiejętności logicznego myślenia, ale również integrowało grupę i pokazało, jak ważna jest współpraca w dzisiejszym zglobalizowanym świecie.

Efekty tych zajęć są już widoczne wśród naszych uczniów. Zdobycie nowej wiedzy i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa internetowego nie tylko pozwoliło im skuteczniej unikać potencjalnych zagrożeń, ale także zwiększyło ich pewność siebie w korzystaniu z nowych technologii.

Zachęcamy wszystkich do kontynuowania dbania o swoje bezpieczeństwo w Internecie oraz do korzystania z nowej wiedzy w praktyce. W końcu, wspólnie możemy tworzyć bezpieczne i odpowiedzialne środowisko online dla naszej społeczności szkolnej.