Konkurs na 100-lecie niepodległości

uwaga konkurs

Szanowni Państwo,
W 2018 roku przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Dostrzegając potrzebę szczególnego uhonorowania tej niezwykle ważnej rocznicy, parlament uchwalił ustawę o Narodowych Obchodach Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.
Chcąc uczcić stulecie państwowości polskiej, Senat RP organizuje ogólnopolski konkurs plastyczny „Orzeł Biały – nasza duma” pod honorowym patronatem Marszałka Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Stanisława Karczewskiego. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Tematem konkursu jest godło narodowe, które uczestnicy będą mogli przedstawić w dowolnej technice plastycznej. Najważniejszym celem konkursu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży znaczeniem symboli państwowych, a także popularyzacja wiedzy o godle narodowym, jako jednym z najważniejszych znaków państwa polskiego do początku dziejów do czasów obecnych.

Serdecznie proszę Państwa o zainteresowanie dzieci i młodzieży konkursem oraz włączenie się w ten sposób w obchody jubileuszu odzyskania niepodległości przez Polskę.

Regulamin Konkursu „Orzeł Biały – nasza duma” w załączeniu.

Teresa Misiuk
Lubelski Kurator Oświaty