Lubelskie Dni Nauki

2017_09_pokazy_16

Dnia 26 września uczniowie Szkoły Podstawowej w Kalinówce brali czynny udział w Lubelskich Dniach Nauki. Zarówno młodsze jak i starsze klasy uczestniczyły w wykładach, warsztatach, laboratoriach związanych z fizyką, matematyką, informatyką, a także e-sportem.

Relacja jedna z wielu:
Pojechaliśmy na zajęcia do Katedry Akademii Medycznej w Lublinie na pokazy "Tajemnice dźwięków". Poznaliśmy budowę narządu słuchu i zagrożenia zdrowotne wynikające z hałasu. Poznaliśmy też tajemnice dźwięku – widmo dźwięku, skalę pomiarową decybeli, graficzne wykresy dźwięku i ich wykorzystanie w medycynie. Braliśmy udział w eksperymentach badających siłę dźwięku pękających balonów, skalę ludzkiego głosu i wielu innych. Po wykładzie pracownicy naukowi uczelni rozmawiali z nami o tej interesującej dziedzinie nauki i medycyny. Wyjazd był bardzo udany i pouczający.