Wycieczka do Mini Zoo

2017_09_ranczo_arka_100

Dnia 26 września 2017r. grupa najmłodszych uczniów naszej szkoły z klas 0a, 0b, Ia, Ib, Ic oraz klasy II odwiedziła park rozrywki „Ranczo Arka” położony w malowniczej wsi Serniki, leżącej w dolinie rzeki Wieprz. Dzieci pojechały pod opieką swoich wychowawców: pani Barbary Mrozik, Elżbiety Zwolak, Jolanty Jabłońskiej, Agnieszki Tyniec, Haliny Gąszczyk-Zamojskiej oraz pani Renaty Jakóbczak. Za pomoc w opiece dziękujemy również rodzicom – pani Katarzynie Majewskiej oraz pani Agnieszce Dudzińskiej.

Na Ranczo wyruszyliśmy o godzinie 8.15 spod budynku szkoły. Po ok. 40 minutach byliśmy już na miejscu. Dzieci zostały serdecznie powitane przez gospodarzy obiektu, dowiedziały się również skąd wzięła się jego nazwa.

Agroturystyczne gospodarstwo "Ranczo Arka" to kilkuhektarowy atrakcyjnie zagospodarowany teren, prezentujący bogactwo roślin jak i różnorodność zwierząt w czystym i spokojnym otoczeniu. Pobyt naszych najmłodszych opierał się przede wszystkim na czynnym wypoczynku. Jedną z największych atrakcji stanowiło oglądanie (pod czujnym okiem przewodnika) zwierząt takich jak konie, osły, renifery, górskie bydło szkockie, kozy, owce, strusie afrykańskie, świnki wietnamskie, łabędzie, króliki. Do niektórych zwierząt dzieci mogły podejść na tyle blisko, by móc je pogłaskać, co wywołało mnóstwo pozytywnych emocji. Dzieci miały możliwość przejażdżki kolejką wąskotorową oraz udanie się w krótką podróż po Ranczu w małych wagonikach doczepionych do traktora jak również przepłynięcia stawu na drewnianej tratwie. Dużo frajdy sprawiła zabawa na dmuchanym zamku oraz placu zabaw pełnym karuzeli, zjeżdżalni, trampolin, drewnianych huśtawek i domków. Dzieci z klas pierwszych i klasy drugiej miały również okazję zjechać na zjeżdżalni krzesełkowej. Zwiedzając park dzieci nie przeszły obojętnie obok wystawy starych maszyn i sprzętów rolniczych, które są ciekawostką zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Wizytę na gospodarstwie dzieci zakończyły zabawą przy ognisku połączoną z grillowaniem pysznych kiełbasek.

Ranczo Arka to miejsce, w którym spędziliśmy czas miło i przyjemnie ale przede wszystkim bardzo aktywnie. Do szkoły wszyscy wróciliśmy pełni pozytywnych wrażeń.