Wycieczka do Dąbrówki

2017_10_dabrowka_9

"Dnia 2 października 2017r., w poniedziałek wszystkie czwarte klasy z naszej szkoły pojechały na jednodniową wycieczkę do Dąbrówki, niewielkiej, pełnej uroku wsi znajdującej się zaledwie 20 km od Lublina. Zbiórka odbyła się o godzinie 8.45 pod szkołą, wyjazd o 9.00.

Po przybyciu na miejsce odbyły się zajęcia z panem instruktorem, podczas których nauczyliśmy się korzystać z mapy oraz kompasu. Następnie rozpoczęliśmy grę terenową z podziałem na grupy. Każda z grup miała za zadanie samodzielnie przejść wyznaczoną trasę (oczywiście pod czujnym okiem opiekunów) i znaleźć wyznaczone punkty. Wszyscy spisali się na medal.

Następnym punktem naszej wycieczki było ognisko z pieczeniem kiełbasek. Po posiłku i krótkim odpoczynku odwiedziliśmy "Park Dźwięków" i „ Zagrodę ginących zawodów‘’. Na koniec zobaczyliśmy wiejską zagrodę, gdzie mieszkają kozy, owce, kury, kaczki i szwedzka krowa Dąbrówka.

Około godziny 15.30 udaliśmy się w drogę powrotną. W Kalinówce byliśmy o 16 .30.

Wycieczka bardzo nam się podobała. Zobaczyliśmy mnóstwo ciekawych rzeczy. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni i uśmiechnięci, i nie możemy już doczekać się kolejnego wyjazdu."

Emilia Kowalewska

klasa IVa