Warsztaty „Historia mojej miejscowości”

2018_11_listopadowe_warsztaty_26

Uczniowie klasy VIII b biorą udział w cyklicznych zajęciach edukacyjnych. Zdobywają nowe wiadomości o historii i dawnych mieszkańcach Kalinówki, Kazimierzówki i Abramowic Prywatnych. Zajęcia prowadzą panie ze Szkoły Dialogu w Warszawie. Na ostatnich zajęciach poznawaliśmy kulturę, obyczaje i tradycje żydowskie. Wiele legend i bajek żydowskich związanych jest z Lublinem, gdzie zamieszkiwała duża społeczność żydowska. Bardzo zainteresowała nas i zaskoczyła współczesna muzyka oraz sztuka, dużo dowiedzieliśmy się o współczesnej młodzieży z Izraela. Podczas warsztatów jest też element zabawy i współpracy w zespole. Robiliśmy makiety Kalinówki, budowaliśmy wieżę Babel, odgrywaliśmy scenki związane ze świętami. Poniżej przedstawiamy fotorelację z tych zajęć.