Przegląd Piosenki Patriotycznej

2018_12_przeglad_patriotyczny_14

Dnia 10 stycznia 2019 r. odbył się w naszej szkole Przegląd Piosenki Patriotycznej „Śpiewanie o Polsce”. W muzycznej imprezie wzięli udział wszyscy uczniowie klas IV-VIII oraz uczniowie klas II a i II b SP pod kierunkiem p. Jolanty Jabłońskiej i p. Haliny Gąszczyk.

Zabrzmiały zarówno stare piosenki legionowe, jak i współczesne opowiadające o trudnych czasach walki o niepodległość i miłości do kraju ojczystego.

Główną nagrodę przeglądu otrzymała klasa VI, która brawurowo zaśpiewała piosenkę „Dziś idę walczyć, mamo”. Pięknie wykonana, z dbałością o czystość intonacji, piosenka zdobyła największe uznanie nie tylko Jury, ale również publiczność nagrodziła ją wielkimi brawami.

Ogromne oklaski zdobyły też klasy IV a i IV b, które piosenką pt. „Piechota” wyśpiewały sobie II i III miejsce.

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim dziękujemy za miłe chwile z muzyką, żywiołowe reakcje i dobrą zabawę.

LINK - REPORTAŻ FILMOWY