Poznajemy ciekawe zawody 2.

2019_03_poznajemy_zawody_1

Gościem w klasie VIIIb był Pan Wojciech Rejmak – tata Igi, który opowiedział nam o zawodzie handlowca i działalności firmy kurierskiej. W szkole podstawowej i średniej Pan Wojtek nie miał jeszcze ściśle określonych planów – to nas pocieszyło, bo wielu z nas jest obecnie w podobnej sytuacji. Ale już podczas studiów na wydziale politologii społecznej, zainteresował się pracą w handlu, którą zaproponował mu kolega. Zawód handlowca nie oznacza jednak tylko pracy w sklepie. Dowiedzieliśmy się, na czym polega nawiązywanie kontaktów z firmami producenckimi, zawieranie umów handlowych oraz stałe kontakty z producentami i siecią handlową. Istnieje wiele różnych branżowych przedsiębiorstw handlowych, gdzie handlowcy prowadzą swoją działalność.

Drugi zawód – jaki poznaliśmy – to usługi kurierskie. Pan Wojtek pracuje obecnie w firmie kurierskiej, opowiedział nam o drodze przesyłek kurierskich, polskiej i europejskiej sieci placówek spedycyjnych, które współpracują ze sobą.

W zawodach tych ważna jest umiejętność kontaktu z ludźmi, operatywność oraz dyspozycyjność, gdyż oba te zawody wiążą się z nienormowanym czasem pracy. Oba zawody są interesujące dla ludzi, którzy nie lubią siedzieć za biurkiem, za to lubią zdobywać nowe doświadczenia.

Oprócz tego poznaliśmy pozazawodowe pasje Pana Wojtka – grę na gitarze oraz sport i siłownię.

Na zakończenie otrzymaliśmy miłe upominki firmowe.

Dziękujemy serdecznie za spotkanie!!! - Uczniowie klasy VIII b