Światowy Dzień Liczby Pi

2019_03_liczba_pi_2

W dniu 14 marca 2019 roku świętowaliśmy  w naszej szkole „Światowy Dzień Liczby Pi”. Uczniowie wykonali piękne plakaty o liczbie Pi, napisali wiersz i bajkę o liczbie Pi oraz przygotowali wypieki na konkurs kulinarny. Wypieki były bardzo kolorowe i pomysłowe. Jury konkursu miało duży problem przy ocenianiu, komu przyznać poszczególne miejsca.

Ostatecznie wyniki konkursu kulinarnego „Wypieki w kształcie liczby Pi” prezentują się następująco:

I miejsce - Zuzanna Skomraklasa IVc

II miejsce - Maja Choma   klasa VC, Paweł Snopek    klasa VC

III miejsce - Marta Rejmak  klasa VB, Iga Dolecka   klasa IVB, Piotr Kusak  klasa VI

Wyróżnienia - BartłomiejKłos   klasa IV A, Marcelina Kamińska  klasa VII, Oliwia Szala   klasa VII

Wyniki konkursu matematyczno-plastycznego „Plakat o liczbie Pi”:

- w kategorii klas IV-VII

I miejsce - Blanka Nawrocka  klasa VC

II miejsce - Iga Cholewa i Kinga Sus  klasa VII, Natalia Ścirka klasa VI

III miejsce - Julia  Dąbek klasa VI,  Jakub Szumski klasa VII, Aleksandra Mazur klasa VI

Wyróżnienia - Monika Klimek klasa VI, Julia Gruda klasa VI

- w kategorii klas VIII i III gimnazjum

I miejsce -  Hanna Mucha  klasa IIIagim

II miejsce - Karolina Jankowska  klasa IIIagim

Wyróżnienia - Maja Sztymelskaklasa VIIIA, Weronika Kudlakklasa IIIgim

Konkurs literacki wzięło udział trzy osoby. Marcelina Kamińska i Oliwia Szala z klasy VII napisały wiersz o liczbie Pi, a Kamil Grzesiak z klasyIVa napisał bajkę o liczbie Pi. W tym konkursie nie zostały przyznane miejsca z powodu niewystarczającej liczby prac, ale zarówno wiersz jak i bajka są bardzo interesujące i  zasługują na wyróżnienia.

Gratulujemy kreatywności !!!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursach.

Rozdanie dyplomów i nagród odbędzie się na najbliższym apelu organizowanym w szkole.