Legendy polskie dla wszystkich Pań i nie tylko...

2019_03_spektalk_legendy_101

Marcowa odsłona cyklu to kolejne, po grudniowym, spotkanie z polskimi legendami, które zaprezentowane zostały  dnia 8 marca 2019.

W  spektaklu pt. „O Piaście Kołodzieju” wystąpili uczniowie klasy V C, „Pierścień Świętej Kingi” zaprezentowała klasa IV C oraz  klasa V B podbiła serca widzów spektaklem - „O Smoku Wawelskim”.  Inspiracje do scenariusza zaczerpnięte zostały z podań ludowych i wspólnie z uczniami przystosowane do wystawienia na scenie. Casting wyłonił pretendentów do głównych oraz drugoplanowych ról. Nad wszystkimi pracami czuwała Pani Mariola Skoczylas wraz z wychowawcami klas. Zespoły klasowe zadbały również o wspaniałe afisze teatralne zachęcające do obejrzenia. Dla teatru szkolnego nie ma nic ważniejszego niż wysiłek, który wszyscy wkładają w przygotowanie spektaklu, tworzenie wszystkich elementów widowiska i wspólne przeżywanie etapów pracy. Jednak to brawa i dobra zabawa jaka towarzyszyła aktorom i widzom daje pełnię szczęścia i zadowolenia.

Na zakończenie Samorząd Uczniowski pięknymi słowami życzeń oraz symbolicznym wiosennym tulipanem umilił ten szczególny dzień wszystkim Paniom.