Uwaga pojedynek na języki w języku angielskim!

uwaga konkurs

Master of Speech – Pojedynek Mówców

Jeśli mówienie jest twoją mocną stroną i chcesz, by się stało powodem do chwały (a nie tylko uwag w dzienniku), weź udział w konkursie na najlepszego mówcę.

• Przygotuj wypowiedź (wystąpienie ) w języku angielskim na dowolny temat (z wyjątkiem ściśle geograficznych), dotyczący wybranego kraju w Europie.

Przykładowe tematy: Miasto w Hiszpanii, w którym chciałbym mieszkać. / Zwyczaj praktykowany we Włoszech, który mnie zaciekawił. /Co warto zobaczyć w Berlinie?

• Wybrany temat skonsultuj z organizatorem (nauczyciele języka angielskiego)
  • Twoja wypowiedź powinna trwać około 1-2 min, jeśli jesteś uczniem klas 3-5; 2-3 min, jeśli jesteś uczniem starszej klasy.
  • Ponadto, wymagany jest plakat formatu A3, na którym zamieścisz zdjęcia, rysunki i hasłowe informacje nawiązujące do twojej wypowiedzi.

Ważne! – wystąpienie nie może polegać na czytaniu.

Plakat ma nawiązywać kolorem do barw narodowych wybranego kraju. Zamiast plakatu, możesz przygotować prezentację w programie PowerPoint. Możesz wykorzystać także inne materiały wizualne.

• Wystąpienia będą oceniane według następujących kryteriów:
    • spójność z tematem
    • swoboda i płynność mówienia
    • wymowa i intonacja
    • jakość i sposób wykorzystania materiałów wizualnych
    • kultura medialna (ubiór, sposób zachowania i mówienia).
  • Jedną z nagród jest ocena celująca z języka angielskiego

Konkurs odbędzie się 9 maja 2019 r. Zgłoszenia przyjmują nauczyciele języka angielskiego (p. Urszula Bielak, p. Katarzyna Kaleja, p. Anna Zgardzińska) do 30 kwietnia.