Wirtualne klasy trzecie

kid programming

Od początku września w klasach 3a, 3b oraz 3c odbywają się dodatkowe zajęcia komputerowe z elementami programowania prowadzone przez panią Agnieszkę Tyniec. W ramach tych zajęć uczniom założono wirtualne klasy na Classdojo, gdzie bardzo chętnie się angażują. Każdy uczeń ma przyjaznego stwora, któremu może swobodnie zmienić szatę graficzną. Za każde poprawnie wykonane zadania wszyscy otrzymują punkty. Portal ten jest znany na całym świecie, angażuje dzieci i pozwala na kontakty nauczyciel-rodzic, nauczyciel-uczeń. Nauczyciel może tutaj zachęcać uczniów do aktywności, uczeń natomiast może prezentować swoją wiedzę, załączać filmy w swoim portfolio.

Rodzice również zaangażowali się w wirtualną klasę, już ponad połowa dołączyła do klas swoich dzieci. Czekamy na resztę rodziców i aktywną współpracę tworząc wirtualną społeczność szkolną Classdojo działa na tabletach, telefonach i komputerach zupełnie za darmo.