Loading color scheme

Zabawy sensoryczne w grupie 5-latków

2019_09_sensoplastyka_1

 Slime to niezwykła masa plastyczna, uwielbiana przez dzieci. Służy do zabawy sensorycznej, oraz rozwija percepcję zmysłową. Zabawa przy użyciu slime stymuluje przede wszystkim rozwój zmysłu dotyku oraz wspomaga rozwój motoryki małej. W połowie września w grupie 5-latków odbyły się zajęcia, na których dzieci samodzielnie zrobiły slimea. Przedszkolaki z wielkim entuzjazmem i zaciekawieniem podeszły do zadania. Najpierw musiały dokładnie przyjrzeć się jak wykonać eksperyment, jakich materiałów użyć i w jakich proporcjach. Następnie każdy zabrał się do samodzielnej pracy. Zajęcie to wymagało ogromnej koncentracji, niemniej jednak, wszystkim bez wyjątku udało się stworzyć swojego osobistego , bardzo rozciągliwego slimea.