Warsztaty patriotyczne

2019_11_warsztaty_patriotyczne_1

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, wpajamy szacunek dla polskich symboli.
W dniu 7 listopada wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w warsztatach patriotycznych. Dzieci utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych, wydarzeń historycznych naszej Ojczyzny. Dowiedziały się jak powinien zachowywać się patriota, co go cechuje i jak myśli, poznały również ważne historycznie miejsca w Polsce, zabytki oraz Parki Narodowe.
Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.
Każdy z uczestników miał okazję przymierzyć strój sanitariuszki lub mundur żołnierza i zrobić pamiątkowe zdjęcie.
Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.