Lekcja otwarta w grupie 5 - latków

2019_11_lekcja_otwarta_pa_1

Dnia 12.11.2019 roku w oddziale przedszkolnym grupy 5 – latków odbyła się lekcja otwarta dla rodziców . Temat zajęć: „Co to jest Polska?”. Były to zajęcia podsumowujące wiadomości dzieci na temat Polski. Głównym celem lekcji było rozwijanie u dzieci poczucia przynależności narodowej do swojej ojczyzny. Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w różnych formach aktywności proponowanych przez nauczyciela. Między innymi : utrwalały wiadomości na temat symboli narodowych, starały się wypowiadać całymi zdaniami i według wyznaczonej kolejności , wykazały że potrafia podzielić wyraz na sylabyi głoski, zaśpiewały piosenke o mieście Lublinie, bardzo chetnie również rozwiązywały zagadki słowne oraz umieszczały na konturze mapy główne miasta Polski. Muzykę klasyczną poprzez ruch wyraziły tańcząc do utworu F. Chopina „Waltz rain”. Na zakończenie zajęć dzieci malowały palcami godło Polski biała farba na czerwonym papierze. W zajęciach uczestniczyli rodzice, Pani Dyrektor oraz nauczyciele uczący w przedszkolu i klasach I- III.