Spotkanie dzieci z grupy 0a z panią pielęgniarką

2019_11_pielegniarka_zerowka_1

W czwartek 28 listopada 2019r. dzieci z grupy przedszkolnej 0a odwiedziła pani Dorota Niedźwiedź – z zawodu pielęgniarka pracująca w Szpitalu Klinicznym w Lublinie, a prywatnie mama naszej Julki. Celem spotkania było przede wszystkim zwrócenie uwagi na konieczność dbania o własne zdrowie. Pani pielęgniarka podczas ciekawej pogadanki przypomniała dzieciom jak właściwie się odżywiać i dlaczego tak ważne jest przestrzeganie zasad higieny osobistej i zdrowego stylu życia. Dzieci zainteresowane tematem zajęć zadawały dużo pytań, na które Pani pielęgniarka chętnie i wyczerpująco odpowiadała. Przedszkolaki zapoznały się z piramidą zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, dowiedziały się gdzie mieszkają witaminy i jaka jest ich rola. Po wcześniejszym omówieniu zasad zdrowego żywienia dzieci skomponowały w grupach pięć zdrowych posiłków: śniadanie, drugie śniadanie, obiad i podwieczorek. Dzieci pracowały z zaangażowaniem wykazując się dużą wiedzą na temat zdrowych produktów. Nasz gość przygotował również dla przedszkolaków prezenty w postaci książeczek, naklejek i dyplomów Dzielnego Pacjenta. Wizyta Pani pielęgniarki zakończyła się pamiątkowym zdjęciem oraz wręczeniem gościowi dyplomu i medalu wykonanego przez przedszkolaki. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Pani Dorocie za przeprowadzenie ciekawych zajęć, zaangażowanie i poświęcony nam czas.