Światowy Dzień Pluszowego Misia w Oddziałach Przedszkolnych 0a i 0b

2019_11_mis_21

25 listopada dzieci z grup przedszkolnych 0a i 0b obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tematem przewodnim tegorocznego święta był PRZYJACIEL. Głównym celem popularyzacji tego święta było przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są: dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło, z którymi łączy się właśnie Pluszowy Miś – przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. Tego dnia przedszkolaki przyniosły swoje ukochane pluszaki. Maskotki były różne – od bardzo malutkich, do bardzo, bardzo dużych. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną przedstawiającą historię pluszowego misia, wzięły udział w mini-quizie pt. „Misie znane i lubiane”, nagrodą w którym były słodkie niespodzianki. Przedszkolaki zaśpiewały misiom głośne „100 lat” w dniu ich święta i zaprosiły wszystkie maskotki do wspólnej zabawy. Dzieci wykonały również misiowe maski oraz narysowały portrety swoich przyjaciół. Tego dnia dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b rozpoczęły również realizację zadań II modułu pt. „Kto to jest przyjaciel?” (w ramach Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna Moc Bajek”). Przedszkolaki wysłuchały bajki pt. „Kubuś Puchatek” autorstwa A.A Milne, rozmawiały na temat utworu literackiego, wyjaśniały znaczenie słowa PRZYJACIEL. Kilka dni później wykonały również „Kwiat przyjaźni” – grupową pracę plastyczną, gdzie każdy płatek oznaczał cechy prawdziwego przyjaciela. Wszyscy jednogłośnie stwierdzamy, że przyjaciel to prawdziwy skarb a przyjaźń jest słodka i kolorowa niczym smaczne cukierki!